زندگی مثبت ۳

شنبه 7 اردیبهشت‌ماه سال 1387 01:54 ب.ظ نویسنده: هادی نظرات: 9 نظر چاپ

به نام خدا

پس از پذیرفتن سختی و تلاش برای بهتر شدن و شناسایی ترسهایمان و عواقب آنها باید هدف های خود و در نهایت در راستای هدفها ،هدف خود رو شناسایی و تبیین کنیم.

این روزها معمولا در سایتها و سمینار ها و مجلات از فیلم راز صحبت میشود و اینکه شما به هر چه فکر کنیند در زندگی تان به وقوع می پیوندد.این واقعیتی غیر قابل انکار است که بیشتر مردم به فکر چیزهایی هستند که آنها را نمیخواهند و دوست ندارند .پس اطبق این اصل که یک اصل بنیادی در تکنیکهای موفقیت فردی می باشد بیشتر از چیز هایی که دوست داریم چیزهایی که دوست نداریم برای ما اتفاق می افتد.

برای اینکه به هدفهای خود دست پیدا کنیم باید به آنها فکر کنیم تا طبق اصل بالا آنها برای ما اتفاق بیافتد .البته فقط فکر کردن کافی نیست .علاوه بر فکر کردن به هدف باید مدام در فکر این بود که چه راهکارهایی ما را به هدف خود میرساند و در راستای آنها تلاش کنیم.

حدیثی از امام علی (ع) است که می گوید: اگر ندانید به کجا می خواهید بروید به هیچ کجا نمیروید .(نقل به مضمون)   در تحقیق که در سال 1950 در یکی از دانشگاههای ایالات متحده انجام شد مشخص شد که 3 درصد افراد شرکت کننده در این بررسی برای زندگی آینده خود هدف و برنامه تنظیم شده ای دارند .این افراد در طی 25 سال کماکان تحت بررسی قرار داشتند و در پایان مشخص شد کسانی که برای خود هدفی معین کرده بودند نسبت به دیگران از وضعیت بهتری و شایسته تری بهره میبرند . پس مشخص کردن هدفها در زندگی برای بهتر زندگی کردن ما نقش بزرگی را ایفا می کند .

یک کاغذ بردارید و به اهدافتان فکر کنید و آنها را بر روی کاغذ نگه دارید و همواره در فکر یافتن راه هایی باشید تا با استفاده از آنها به طور بهتر و مطلوب تری به اهداف خود نایل شوید.

ممکن است در ابتدا این کار کاری بس دشوار به نظر بیاید (راه کارهایی که منتج به دستیابی به اهداف می شود) ولی بعد از وارد شدن به آن مرحله با سینرژی حاصل از کارها قطعا راه رفته ،رفته هموار تر خواهد شد. یکی از دانشمندان برای دستیابی به اهداف خودش در زندگی مشغول تهیه زمان بندی شد . وی دریافت برای اینکه به تمام هدفهایش نایل شود چیزی در حدود 900 سال زمان نیاز دارد . ولی او توانست هدفهای خود را در طی 50 سال طی کند . همواره باید به یاد داشته باشیم که ما کنترل و مدیریت زمان را در اختیار خود نداریم بلکه ما تنها مدیریت و کنترل خودمان را در قبال زمان دارا هستیم پس باید از زمان که خواه و یا ناخواه در حال سپری شدن است در جهت رسیدن به آمال و هدفهای خود سود جوییم.

خوش بختی سراغ کسی میرود که فرصت اندیشه درباره بدبختی را ندارد.

امام علی (ع)